Interdyscyplinarny charakter zarządzania nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami to dziedzina bardzo złożona. W związku z tym, wymaga ona dogłębnej wiedzy z zakresu wielu dziedzin, mniej lub bardziej bezpośrednio związanych z zarządzaniem. Jedną z takich dziedzin jest niewątpliwie prawo, które reguluje wszelkie kwestie związane bezpośrednio z zarządzaniem nieruchomościami. Szczególnie ważnie jest tutaj prawo gospodarki nieruchomościami, prawo cywilne, a także prawa postępowania administracyjnego.

Ponadto, prawo budowlane, geodezyjne i kartograficzne jest w zarządzaniu nieruchomościami bardzo przydatne. Nie można także pominąć tutaj prawa finansowego. Dogłębna wiedza z zakresu zarządzania jest niezbędna, aby podjąć zawód zarządcy nieruchomości. Pomocne nam będzie także posiadanie umiejętności z dziedziny rachunkowości i ekonomii. Ponadto, specyfika niektórych nieruchomości wymaga wiedzy z zakresu dziedzin takich jak ochrona zabytków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>